Rézkolloid oldat ismertető (1. rész)
Az ifjúság forrása
Az ember több ezer éve használja a rezet a gyógyításban és a szépségápolásban. A legendákban és mitológia történetekben azt mesélik, hogy Sába királynője őrölt rezet kapott Salamon királytól, amit ő tovább finomított és híg kenőccsé keverve kente az arcára és testére, hogy megőrizze, illetve növelje a szépségét. Az a furcsaság, hogy ugyanezt mondják az ősi egyiptomi Kleopátráról és Nofretetéről, akik a legendák szerint szintén híres szépségek voltak. Az Arhur legenda szerint, Arhur király felesége Guinevra is kimagasló szépség volt. Nem érdekes, hogy Merlin, az alkímia és a varázs kenőcsök mestere, ugyanabban az udvarban élt? A különböző civilizációkban évszázadok óta viselnek réz ékszereket közvetlenül a bőrön többféle betegség ellenszereként, beleértve a reumás artitiszt is. A réz viselésén kívül több más réz terápiás módszert is használtak, például rézvegyületeket vagy őrölt rezet is. De a teljesen biztonságos réz terápia csak az utóbbi évtizedekben kifejlesztett, elektromos módszerekkel előállított kolloid réz használatával vált lehetségessé.
A kolloid technikával előállított réz részecskék kisebbek, mint a membrán pórusok, így szabadon áramlanak az egész szervezetben, kielégítve azokat a speciális szükségleteket, amit csak elemi rézzel lehet pótolni, toxikus felhalmozódás nélkül.
Miért van szükségünk rézre?
A réz esszenciális mikro-tápanyag, amely szükséges a szervezetünkben a vörösvérsejtképzéshez, az RNS szintézishez, a fehérje anyagcseréhez, a haj és a bőr színéhez, az egészséges idegekhez. A réz fontos szerepe még, hogy segíti a csontképződést (a réz segíti elő a kalcium és foszfor beépülését a csontokba), nélkülözhetetlen a gyógyulási folyamatokhoz, a sejtek energiatermeléséhez és az íz érzékeléshez. A réz fokozza a szervezet vasfelszívó képességét, segít karbantartani a szívben és a vérerekben a kötőszövetek épségét, jó hatással van a porcok és inak regenerálására, és jelentős szerepet játszik az immunrendszer működésének kialakításában. Nagy mennyiségű C-vitamin fogyasztása esetén több rézre van szüksége szervezetünknek. A réznek a cinkkel és a C vitaminnal együtt fontos szerepe van a bőr rugalmasságáért felelős elasztin előállításában.
Rézkolloid oldat ismertető (2. rész)
Mi történik rézhiány estén?
A rézhiány egyik korai jele a csontritkulás (osteoporózis). Dr. Robert O. Becker 15 évvel ezelőtt publikált felfedése szerint a réz elektromágneses kötőereje tartja össze a csontokat alkotó apatit kristályokat és kollagén rostokat, így a csontokban a kollagén területeken fellépő rézhiány lehet a hiányzó láncszem, ami csontritkulást okoz.
A csontok, a bőr és a kötőszövetek egyik alapvető építő fehérjéje a kollagén, amelynek előállításához a réz nélkülözhetetlen, hiánya esetén zavar alakul ki a kollagén és az elasztin szintézisében.
A rézhiány egyéb tünetei lehetnek még: hasmenés, bőrgyulladás, kopaszodás, őszülés, általános gyengeség, fáradékonyság, ödéma, ingerlékenység, légzőszervi problémák, vérszegénység, vérnyomásproblémák.
A réz segíti a vas beépülését a hemoglobinba. Rézhiány esetén a betegek állapota a vasbevitel emelése mellett sem javul.
A réz hiánya a vér káros koleszterinszintjének növekedéséhez vezet, ami az egyik tényező, amely felelős a szívkoszorúér betegségek és az agyvérzés kialakulásáért. A réz segít karbantartani a szív és a vérerek kötőszöveteit.
A réz számos létfontosságú enzim alkotóeleme. A réz és cink együttesen katalizálja a szuperoxidizmutáz enzim működését, ami a szervezetben keletkező szabad gyökök hatástalanítását végzi. Ez a folyamat hozzájárul többek között a reumás ízületi fájdalmak enyhítéséhez is.
A vasat és rezet tartalmazó citokróm-c-oxidáz enzim katalizálja a légzési lánc utolsó reakcióját. Ha enzimatikus funkciója gátolt, igen rövid idő alatt megszűnik a sejtek működése.
Az albínók génállományából a tirozináz nevű réztartalmú enzim gyártását irányító gén hiányzik. Ez az enzim, a tirozin nevű aminosavakat alakítja át dopakinonná, mely a bőrben a barna festék előanyaga. Tirozináz enzim nélkül nem termelődik a szervezetben a melanin, ami a barnulásért, hajszínért, és szemszínért felelős pigment.
Rézkolloid oldat ismertető (3. rész)
A réz fontos szerepet játszik speciális bőrbetegségek, bakteriális és gombás fertőzések kezelésében. Csökkenti a candidás megbetegedések kialakulásának esélyét is.
Felelős a myelin termeléséért és működésért, ami körbeveszi és védi az ideg-agysejteket, és ezen kívül jelentős szerepet játszik az idegsejtek közötti információáramlásban.
A réz ideális a ráncok kezelésére, a bőr rugalmasságának növelésére. Ma már drága, márkás arckrémekben használják aktív hatóanyagként a kolloid rezet. A kolloid réz a visszeres láb állapotát is javítja közvetlenül a bőrre kenve.
Belsőleg használva hatékonynak találták az artériák és vénák tisztítására, és a keringési rendszer serkentésére.
A réz az őszülés visszafordítására megfelelő környezetet teremet a hajhagymákban végbemenő változásoknak köszönhetően.
Az emberi szervezet napi rézigénye 1-2 mg. Élelmiszerekkel kerül a szervezetünkbe és felszívódhat bőrön keresztül is. Idősebb korban ügyelni kell a megfelelő rézszint fenntartására, mivel számos időskori népbetegség oka a rézhiány. Sajnos az utóbbi évtizedekben kiszorult a réz a mindennapi használatból ezért pótlásuk különösen fontos.
Mindent összevetve a réz kiváló segítője az egészségnek és szépségnek, stimulálja az agyat, tisztítja az artériákat és a vért, antioxidáns hatású és fokozza a bőr rugalmasságát. Ennyiféle hatással, joggal mondhatjuk hogy az ifjúság forrása.
A készítmény teljesen természetes ásványi étrend-kiegészítő, melyben 99, 99%-os tisztaságú réz van kolloid formában, desztillált vízben eloszlatva.
Színezéket és tartósítószert nem tartalmaz.